Latvijas Sociālistiskā partija

07.01.2014

Š.g. 4. janvārī notika ikgadējie Latvijas Sociālistiskās partijas organizētie atceres pasākumi Audriņos, Ančupānu mežā un Rēzeknē, pieminot vairāk kā 200 Audriņu ciema miera iedzīvotājus, kuri krita no fašistu un viņu vietējo atbalstītāju rokām.

Pasākumā piedalījās LSP vadība, LR Saeimas, Rīgas un Rēzeknes domes deputāti-sociālisti, vietējo pašvaldību pārstāvji.
29.12.2013

Tuvojas jaunais gads. Tas būs jau 14. gads, ne tikai jaunā simtgadē, bet arī tūkstošgadē, kura atnākšanu gaidot, cilvēki cer uz kaut ko labu, jaunu– uz labāku dzīvi. Tomēr tas nenotiks. Globālā imperiālistiskā kapitālisma strādnieku un veselu valstu ekspluatācija ir novedusi pie smagas sistēmas krīzes.Pasaulē kļūst arvien vairāk nabagu, lokālo un reģionālo konfl iktu un karu, kas rada bēgļu masas, pieaug starpība starp nabadzīgo un bagāto iedzīvotāju ienākumiem, lielā daudzumā vairojas ekonomisko bēgļu skaits, ko rada viens no kapitālisma pamatlikumiem: darbaspēks – ir prece. Ar jaunu spēku atdzimst cīņa par ietekmes sfērām pasaulē, par tirgiem, izejvielu un enerģijas avotiem.Viss tas papildinās ar dažāda veida spiegošanu un izsekošanām pielietojot mūsdienu modernās tehnoloģijas. Pasaule lielākai cilvēku daļai kļūst bīstama un neērta dzīvošanai.

Latvija nav izņēmums no tāda pasaules iekārtojuma. Tā nekļuva un objektīvi nevarēja kļūt par labas dzīves oāzi globālajā imperiālistiskajā okeānā. Nav zinātniski pamatotas Latvijas attīstības stratēģijas, sekošana un bezierunu pakļaušanās dažādu pasaules kapitāla iestāžu un organizāciju prasībām, ekonomikas un pārvaldes nonākšana neoliberālisma purvā noved pie tādām traģēdijām kā cilvēku masveida nogalināšana zem krītošā veikala „MAXIMA” jumta Rīgā un uz autoceļiem, pie izbraukšanas no valsts uz „vecajām kapitālisma valstīm” labākas dzīves meklējumos, pie pensionāru un invalīdu dzīves nabadzībā, pastāvīga dzīves dārdzības pieauguma un neticības iespējai dzīvot labāk un kvalitatīvāk savā Latvijā.

Bēdīgi izskatās šajā tūkstošgadē sasniegtais. Bet neskatoties ne uz ko jaunais 2014.gads atnāks neatkarīgi no mūsu gribas. Mēs aicinām visus Latvijas iedzīvotājus ticēt, ka labāki laiki atnāks. Ne vienkārši ticēt un gaidīt, bet arī pašiem apzināti rīkoties, piedalīties labākas dzīves celtniecībā. Nākošais gads ir Eiropas parlamenta un Latvijas Saeimas deputātu vēlēšanu gads. Jūsu spēkos ir ievēlēt tos, kam jūs uzticaties, uz kuriem varat paļauties, kurus labi pazīstat, bet ne tos kuri priekšvēlēšanu kampaņas plakātos, avīzēs un žurnālos izrādās kā Holivudas zvaigznes, sola neiespējamo, bet saņemot no jums deputāta mandātu, aizmirst ko solījuši.

NOSAUCIET SAVUS UZTICAMOS KANDIDĀTUS – LATVIJAS SOCIĀLISTISKĀ PARTIJA VĒLĒŠANĀS VEIDOS KANDIDĀTU SARAKSTU BLOKĀ AR BEZPARTEJISKIEM KANDIDĀTIEM.
NOSAUCIET TOS, KAM JŪS UZTICAT SAVU INTEREŠU AIZSTĀVĒŠANU!
KOPĀ MĒS UZVARĒSIM!
LAIMĪGU JAUNO 2014. GADU!

Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētājs
Alfrēds Rubiks


24.12.2013

Kārtējā Latvijas Sociālistiskās partijas Valdes sēdē, kas notika š.g. 19. decembrī, tika pieņemts lēmums par ziedojuma (1000 EUR apmērā) piešķiršanu Krāslavas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcas atjaunošanai, kā  arī apstiprināts paziņojums par LSP attieksmi pret Ukrainas notikumiem. Valde izskatīja arī vairākus citus partijas aktuālos jautājumus, t.s. jautājumu par gatavošanos Audriņu atceres pasākumiem (2014.g. 4. janvārī) un kārtējās LSP pirmorganizāciju sekretāru padomes sēdes sasaukšanu 2014.g. 25. janvārī.


16.12.2013

2014.g. 4. janvārī notiks Latvijas Sociālistiskās partijas organizētie ikgadējie atceres pasākumi Audriņos, Ančupānu mežā un Rēzeknes tirgus laukumā, pieminot Audriņu traģēdiju.

Pasākumi sāksies Audriņos, plkst. 11:00, ar tradicionālo ziedu nolikšanu pie pieminekļa fašisma upuriem.


12.12.2013

Š.g. 9.decembrī Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks informēja savu politisko grupu GUE/NGL par traģiskajiem notikumiem 21. novembrī un tiem sekojošo valdības demisiju. Grupas priekšsēdētāja Gabi Zimmer izteica līdzjūtību visiem bojā gājušo radiniekiem un tuviniekiem un paziņoja, ka grupa sekos negadījuma izmeklēšanai un gaidīs objektīvus izmeklēšanas rezultātus pēc iespējas ātrāk lai nākotnē tādas traģēdijas neatkārtotos.


08.12.2013

Ceturtdien Rīgā veiksmīgi noritēja unikāla konference: „Sapropelis: ieguve, pārstrāde, izmantošana”, kurā piedalījās 70 akadēmisko aprindu un praktiķu – kompāniju, kuras nodarbojas ar sapropeļa ieguvi, pārstrādi un tā produktu pārdošanu, kā arī finanšu investīcijām šajā nozarē pārstāvji. Konferenci organizēja Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks.

Latvijas konference ir unikāla ar to, ka pirmo reizi vienā vietā pulcējās visi ievērojami nozares pārstāvji un zinātnieki, kuri varēja apspriest gan vispārējās problēmas, gan sniegt padomus un parādīt attīstības iespējas jaunajiem uzņēmējiem.

Konferences dalībnieku ģeogrāfija bija neparasti plaša – Krievijas Omskas un Naberežniije Čelni  no zinātnes aprindu un  ražotāju kompāniju, Baltkrievijas Zinātņu akadēmijas pārstāvjiem līdz Šveices Agrofizikas institūta konsultantiem, sapropeļa izmantošanas pieredzei Balkānos, Jordānijas doktoram, kurš ir uzkrājis plašu materiālu par sapropeļa izmantošanu Āfrikā un Tuvajos Austrumos. Kopā ar sapropeļa zinātnisko pētījumu rezultātiem un tā izmantošanas ieteikumiem uzņēmēji varēja iepazīties arī ar sapropeļa izmantošanas rezultātiem, kā arī dažādiem produktiem, kurus ražo no šīm izejvielām. Aktīvus sapropeļa produkcijas iespēju pētījumus veic Krievijas, Baltkrievijas un Rietumeiropas zinātnieki.

Patlaban sapropeli atkarībā no tā sastāva un īpašībām izmanto minerālmēslu, vitamīnu un minerālo kompleksu dzīvniekiem ražošanā, kā arī medicīnas un kosmētikas produkcijas ražošanā.22.11.2013

Izsaku līdzjūtību, kas zaudēja savus draugus, radus un tuviniekus Rīgas tirdzniecības centra sabrukšanas laikā. Šī traģēdija sāpīgi atsaucās katra Latvijas iedzīvotāja sirdī. Diemžēl mēs neesam apdrošināti pret šādām traģēdijām, kamēr valstī valda bezatbildība visos līmeņos, kamēr mūsu valdības locekļi neatbild par to, aizbildinoties tikai ar skaistām runām. Traģēdija Rīgas tirdzniecības centrā parādīja, ka nevar paļauties uz glābēju varonību, daži no viņiem gāja bojā zem gruvešiem. Laiks beigt runāt, jāsāk risināt konkrētas valsts problēmas. Latvija jau ir samaksājusi pārāk augstu cenu par konkrētu ierēdņu un izpildītāju bezatbildību. Mēs sērojam par bojā gājušajiem, bet pieprasām atbildi no dzīvajiem!

Alfrēds Rubiks, Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētājs