Latvijas Sociālistiskā partija

28.07.2019

Š.g. 23. jūlijā, Latvijas Sociālistiskās partijas Ludzas nodaļa organizēja atceres pasākumu par godu pilsētas atbrīvošanas gadadienai no vācu fašistiskajiem iebrucējiem. Pasākumu vadīja LSP priekšsēdētāja vietnieks Fridijs Bokišs.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

27.07.2019

Ar 383 deputātu balsīm pie 374 ievēlēšanai minimāli nepieciešamajām, par Eirokomisijas priekšsēdētāju kļuva bijusī Vācijas aizsardzības ministre Ursula fon der Leiena. Šis rezultāts tika sasniegts, pateicoties nepieredzēti aktīvām un ilgām Eiroparlamenta labējā spārna aizkulišu sarunām. No kandidāta puses nekāda saturīga programma prezentēta netika. Kopumā programma izrādījās labi zināmās mantras par eiropeiskām vērtībām nez kurais atkārtojums. Izskanējušās idejas par ofšoriem un cīņu pret izvairīšanos no nodokļu nomaksas izskatās tikpat tālas no šo problēmu patiesā stāvokļa, kā tas bija no amata aizejošajam Eirokomisijas priekšsēdētājam Junkeram. Likumsakarīgi, ka nekāda uzmanība samilzušajām vienkāršo eiropiešu prasībām, piemēram, sociālās nevienlīdzības un apkārtējās vides aizsardzības jautājumos, netika veltīta. Faktiski, Ursula fon der Leiena piedāvā to pašu politiku, kādu bez īpašām sekmēm veda viņas priekšgājēji.

Eiropas Savienības augstāko amatpersonu ievēlēšanas procedūra, lai arī ārēji izskatās "demokrātiska", patiesībā vien vainago sasniegto sarežģīto kompromisu starp ietekmīgākajām interešu grupām. Viņu personiskajām īpašībām un sasniegumiem nav īpašas nozīmes. Tā, aizejošais eirokomisārs Junkers, kurš bijis iesaistīts "Lukseliksa" skandālā, apgalvoja, ka 25 gadu laikā, būdams Luksemburgas finanšu ministrs un premjerministrs, viņš absolūti nevarēja iedomāties, ka simtiem korporāciju viņa valstī nemaksāja nodokļus, faktiski padarot Luksemburgu par ofšoru pašā Eiropas centrā. Skandāls izvērtās skaļš, bet ciest no tā dabūja vienīgi divi žurnālisti, kuri bija to publiskojuši. Par to viņi saņēma reālus cietumsodus.


Ne ar ko labu no priekšgājēja neatšķiras arī fon der Leienas kundzes kandidatūra. Būdama Vācijas aizsardzības ministre, viņa tā arī nespēja novērst ieroču aizplūšanu no savas valsts un nonākšanu Islama valsts teroristu, kā arī Saūda Arābijas rokās, kura jau piekto gadu turpina bombardēt Jemenas skolas un slimnīcas, iezīmējot šos mērķus savos štābos, ar ASV ģenerāļu piedalīšanos.

Toties augstākajiem Eiropas ierēdņiem atrašanās viņu amatos kļūst par automātisku garantiju tālākam, ne mazāk ienesīgam, karjeras turpinājumam. Tā bijušais Eirokomisijas priekšsēdis Barrozu uzreiz pēc sava pilnvaru termiņa beigām ieguva augstu amatu vienā no ASV bankām. Un, ņemot vērā, ka pat pašā Eirokomisijā neslēpj, ka tās galvenie padomnieki vienlaikus ir arī lobisti, lielā Eiropas biznesa un lielo banku pārstāvji, kļūst skaidrs, kādu un kā interesēs politiku virza Eirokomisijas priekšsēdētāji - tu izdari kaut ko mūsu labā, bet pēc tam "lielie puiši" parūpēsies par siltu vietiņu priekš tevis.

Latvijas Sociālistiskā partija uzskata Eirokomisijas vadības sastādīšanas procedūras par neatbilstošām demokrātiskiem principiem. Eiroparlaments un Eiropas Komisija koncentrētā veidā demonstrē savu "pseidodemokrātisko" būtību. Formāli saucoties par kolektīviem orgāniem, kam jārealizē visas Eiropas buržuāzijas šķiriskās intereses, patiesībā tās padevīgi kalpo vienīgi lielākajām transnacionālajām korporācijām, kuras nerēķinās nedz ar Eiropas strādniecības slāņu vitāli svarīgajām vajadzībām, nedz arī ar reālajām savu valstu valdību interesēm. Šādas situācijas iznākums ir acīmredzams, apskatot Latvijas piemēru: ik gadu tiek likvidēti vairāk uzņēmumu nekā izveidoti, materiālā noslāņošanās turpina pieaugt, katru gadu izmirst vairāk iedzīvotāju nekā piedzimst.

Tā tas turpināsies, kamēr vara piederēs kapitālam, nevis darbam.

Latvijas Sociālistiskās partijas valde


18.07.2019

Draudzības un izpalīdzības, internacionālisma un īsteno cilvēcisko vērtību atmosfēra.

MŪSU paaudžu stafete par godu latviešu, krievu un baltkrievu partizāniem, kuri cīnījās pret fašistiskajiem okupantiem Lielā Tēvijas kara laikā.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

18.07.2019

1944.g. 18.jūlijā sākās hitleriešu padzīšana no mūsu valsts teritorijas. Šajā dienā, 75 gadus atpakaļ, 43. gvardes latviešu strēlnieku divīzijas daļas šķērsoja Latvijas robežu Šķaunes rajonā.


Foto: 130. latviešu strēlnieku korpusa daļas šķērso Latvijas robežu (1944.g.jūlijs)


18.07.2019

Pēdējos gados Hondurasa un tās galvaspilsēta Tegusigalpa vienmēr tiek minētas kā vienas no pasaulē bīstamakajām vietām pēc Irākas un Sīrijas. Šīs situācijas pirmsākumi ir meklējami 2009.gada vasarā. Tieši tad, ASV valsts sekretāres Hilarijas Klintones uzraudzībā, tika nelikumīgi atstādināts demokrātiski ievēlētais prezidents Manuels Selaja. Viņa vietu ieņēma ASV ieliktenis, ģenerālis Velaskes, un, lai cik paradoksāli tas neizskatītos, simtiem tūkstošu bēgļu, lai izvairītos no represijām, devās uz ASV, kur viņiem uzreiz piemēroja nelikumīgo migrantu statusu.


Šodien Vašingtona pilnībā kontrolē Hondurasu. Tā sponsorē valdību, NVO, plašsaziņas līdzekļus, baznīcas. Tanī pat laikā, nabadzība un noziegumu līmenis sasniedz vēl neredzētus skaitļus - ap 70% iedzīvotāju dzīvo zem nabadzības sliekšņa.

Tagad jau daudziem ir skaidrs, ka šis nav pirmais gadījums, kad ASV ievieš sev vēlamo režīmu Latīņamerikā. Savulaik, pēc tiešās Henrija Kisindžera pavēles, tika organizēts apvērsums un nodibināta fašistiskā diktatūra Čīlē ar ģenerāli Pinočetu priekšgalā, kā rezultātā gāja bojā tūkstošiem cilvēku. Arī Argentīnu gaidīja tas pats liktenis - diktatūra ar tūkstošiem nogalināto, bet pēc CIP organizētā apvērsuma Gvatemalā 60-tajos gados, upuru skaits sasniedza 400 tūkst.cilvēku. Šo iebrukumu, Dienvidamerikas valstīs īstenoto tiešo vai ASV sponsorēto apvērsumu skaitu var turpināt ilgi- Kuba, Panama, Grenāda... Un visur tikai viens mērķis- atstādināt demokrātiski ievēlēto varu, izveidot haosu un ielikt kontrolētu diktatūru.

Valsts apvērsuma rezultātā gāztais Hondurasas prezidents Selaja, par notikušo izteicās sekojoši: “…lai kapitāls pastāv,bet tas nedrīkst valdīt pār pasauli. Kapitālisms ir barbarisks. Tā nevar būt cilvēces nākotne.”

Mēs solidarizējamies ar šiem uzskatiem. Varu darbam, nevis kapitālam!

Latvijas Sociālistiskās partijas Valde


06.07.2019

Pie Lielā Tēvijas kara partizānu atdusas vietas (š.g. 6. jūlijā, Zilupē)


06.07.2019

LSP mītiņš pie piemiņas akmens mazgadīgajiem nacistisko koncentrācijas nometņu ieslodzītajiem (š.g. 6. jūlijā, Zilupē)

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

Foto S. Melkonovs


06.07.2019

Ziedu nolikšana un mītiņš pie partizānu- ludzāniešu atdusas vietas (š.g.6. jūlijā)

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

06.07.2019

LSP delegācija pie gvardes kapteiņa, Padomju Savienības Varoņa Mihaila Orlova atdusas vietas (Mežāres brāļu kapi, š.g. 6. jūlijā)

Latvijas iedzīvotājs, Lielā Tēvijas kara dalībnieks no tā pirmām dienām. Krita varoņa nāvē pie Mežāres.


Foto S.Melkonovs