Latvijas Sociālistiskā partija

22.10.2013

Alfrēds Rubiks par PSRS sabrukumu: Gorbačovs bija speciāli iefiltrēts ar graujošiem mērķiem

Intervijā „NewsBalt” Eiropas Parlamenta deputāts Alfrēds Rubiks izteica savu viedokli par sociālistiskās idejas perspektīvām mūsdienu pasaulē.

Informatīvi analītiskais portāls „NewsBalt” sarunājās ar Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētāju Alfrēdu Rubiku. Vadot padomju laikos Latvijas PSR KP CK, viņš bija viens no tiem nedaudzajiem, kuri atteicās pamest „grimstošo kuģi” un saglabāja uzticību padomju ideāliem. Tas pēcāk viņam maksāja sešus gadus cietumsoda, t.i., viņš praktiski kļuva par pirmo politieslodzīto jaunajā Latvijā. Viņa nelokāmības rezultātā iegūtā popularitāte 2009. gadā pacēla Rubiku Eiropas Parlamenta Latvijas pārstāvja krēslā Briselē.

– Rubika kungs, pēdējā laikā bieži tiek izteikti minējumi, ka Eiropas Savienība ir sasniegusi savas attīstības augstāko pakāpi, bet tuvākajā nākotnē to sagaida krīze un pat sabrukšana. Kāda ir jūsu attieksme pret šādiem izteikumiem?

– Domāju, ka runas par ES bojā eju ir stipri pārspīlētas. Nekāda sabrukšana nenotiks – visādā gadījumā tuvākajā laikā. Šī organizācija pastāvēs līdz brīdim, kamēr tas būs izdevīgi tās lielāko dalībvalstu ekonomikām. Kaut gan, protams, Eiropas Savienība mainīsies gan strukturāli, gan ideoloģiski. Jāņem vērā, ka patlaban faktiski pastāv „divu ātrumu” Eiropa – ekonomiski attīstīts „kodols” un nabadzīgā „perifērija”. Augstas Briseles amatpersonas deklarē šīs nevienlīdzības izlīdzināšanas nepieciešamību. Tomēr tas nav tik vienkārši, jo nabadzīgās perifērijas attīstībai nepieciešami milzīgi ieguldījumi. Nav tik viegli izstrādāt attīstības formulu, kura apmierinātu visus – gan bagātos, gan nabagos. Nupat atkal arvien biežāk dienas kārtībā tiek izvirzīts uzdevums par ES pārvēršanu federācijā: par to runā Eiropas Komisijas vadītājs Žozē Manuels Barrozu. Savā laikā arī ES „tēvi”, tādi kā Roberts Šūmans, domāja, ka jādibina ekonomiska savienība, pēcāk monetāra, bet pēc tam arī politiska. Pirmie divi uzdevumi ir izpildīti, patlaban ir pienācis laiks politiskās virsbūves nomaiņai. Tiesa, pagaidām šī perspektīva izskatās visai miglaini, jo nacionālās valstis nav gatavas savai likvidācijai.10.10.2013

Vairāku pēdējo nedēļu laikā no valdošās koalīcijas un Nacionālās apvienības puses pastāvīgi tiek izteiktas idejas un priekšlikumi par Latvijas uzturēšanās atļaujas saņemšanu apmaiņā pret Latvijas nekustamā īpašuma iegādi programmas nosacījumu maiņu vai pārtraukšanu. Vai valdība spers šo bezprecedenta soli? Situāciju komentē LR Saeimas deputāts-sociālists Artūrs Rubiks:

Histērijai „nacionāļu” aprindās par uzturēšanās atļauju piešķiršanas programmu nav nekāda ekonomiska vai cita pamata, kā tikai nepamatoti apgalvojumi par „uzturēšanās atļauju pārdošanu” no politiķu puses. Cik man ir zināms, valsts organizācijas un resori nekad nav ziņojuši par kaut kādām problēmām Latvijas pagaidu uzturēšanās atļauju piešķiršanas programmām apmaiņā pret nekustamā īpašuma iegādi realizācijas problēmām. Pēc 2009. gada krīzes nekustamo īpašumu tirgū daudzas ēkas palika tukšas vai to celtniecība netika pabeigta. Tām vienkārši nebija pircēju vietējā tirgū.

Turklāt šī programma atdzīvināja nekustamo īpašumu un celtniecības pakalpojumu tirgu, uzlaboja ekonomisko situāciju, tai skaitā arī kūrortpilsētā Jūrmalā. Vēl vairāk, noticot jaunajai programmai un novērtējot interesi par uzturēšanās atļauju iegādi Latvijā ne tikai no Krievijas, bet arī Kazahstānas, Ukrainas investoru puses, ir uzsākti jauni būvniecības projekti, kuros ir nodarbināti Latvijas celtnieki. Ko mums piedāvā tā vietā? Programmas pārtraukšanu? Es domāju, ka UA programmu Latvijā nekas neapdraud. Visas runas par nosacījumu maiņu vai programmas pārtraukšanu vispār ir tukša politiska retorika.


27.09.2013

Katru gadu, septembra pirmajā nedēļā, dažu minūšu braucienā uz ziemeļiem no Lisabonas- Amorā, Seišalas pilsētā norisinās ikgadējais komunistiskais festivāls "Avante"! Tāds pat nosaukums "Avante" ir arī Portugāles komunistiskās partijas oficiālajai avīzei, taču festivāls tiek rīkots visa vecuma cilvēkiem ar jebkādu politisko pārliecību. 2013.gada 6.,7. un 8. septembrī simtiem tūkstošu apmeklētāju pulcējās kempinga parkā, jo festivāls sastāv no trīsdienu mūzikas svētkiem. Šajās 3 dienās uz piecām skatuvēm uzstājas simti portugāļu un internacionālu grupu un izpildītāju. Visapkārt valda neiedomājama prieka un sajūsmas atmosfēra.

Neskatoties uz to, ka šajā gadā norisinājās 37-ais ( nejubilejas) festivāls, tas tika organizēts kā grandiozs pasākums. Tas tāpēc, ka PKP atzīmēja simtgadi kopš Alvaro Kunjala dzimšanas, kas tiks svinēta 10.novembrī. Alvaro Kunjals ir Portugāles komunistiskās partijas dibinātājs, kurš ilgus gadus strādāja pagrīdē, viņš ir cilvēks, kurš pavadījis 11 gadus ieslodzījumā par savu politisko pārliecību. Izstādes paviljons, kam tika atvēlēta centrālā festivāla vieta, tika veltīts šīs izcilās personības dzīves biogrāfijai. Tāpat šis gads bija īpašs ar vēl kādu notikumu- 1974.gada aprīļa revolūcijas 40-to gadadienu. Šos notikumus Portugāles iedzīvotāji atceras un ciena savas tradīcijas.

"Avante" festivāls tiek organizēts kopš 1976.gada. Sākotnēji tas norisinājās citās pilsētās, taču daudzi negribēja saistīties ar kreiso partiju, kuras popularitāte auga. Tādēļ komunisti izsludināja līdzekļu vākšanas plašu sabiedrisku kampaņu un ieguva savā īpašumā Kvinta da Princesa vīnogulāju zemi Amorā.

Pirmais festivāls bija par godu uzvarai pār diktatūras režīmu. Mūsdienās savukārt tie ir vienkārši lieli svētki ikvienam cilvēkam, neatkarīgi no paaudzes, sociālā stāvokļa un nostājas. Šeit var dzirdēt daudz un dažādas politiskas runas, apmeklēt citu pasaules valstu komunistisko partiju paviljonus, piedalīties diskusijās par politiskām aktualitātēm. Tāpat, tie, kas vēlas, var skatīties sporta sacensības, pabūt grāmatu tirgū, klausīties mūziku, nogaršot dažādus tradicionālus ēdienus, peldēties ezerā un lieliski pavadīt laiku ar ģimeni.

Uz festivālu ierodas gan Portugāles kopienu pārstāvji, kas vēlas tirgot savu produkciju un vīnus, gan arī komunistisko partiju delegāti no citām valstīm. Latvijas pārstāvji arī ir ikgadēji festivāla apmeklētāji. Atšķirībā no kopējās apmeklētāju masas, delegāti ne tikai izbauda svētkus, bet arī aktīvi politiski darbojas. Šajā gadā piedalījās 75 delegāti no 48 valstīm. Pats svarīgākais un smagākais šī gada jautājums bija par karu Sīrijā. Visu valstu komunisti, kas tika pārstāvēti festivālā, kritiski izteicās par ASV valdību un vienbalsīgi bija pret kara darbības uzsākšanu. Tika apspriesti arī atsevišķu valstu aktuāli jautājumi (Palestīnas, Korejas, Kubas). Liela uzmanība tika pievērsta pašas Portugāles jautājumiem. PKP ģenerālsekretārs Žeronimu de Suza pastāstīja par galvenajām valsts problēmām, par patiesajiem problēmu cēloņiem un par iespējamajiem risinājumiem. Bez tam, 29.septembrī notiks pašvaldību vēlēšanas, kurās komunisti vienotā blokā ar zaļajiem gatavojas sasniegt labus rezultātu.

Pēdējā laikā PKP kļūst arvien populārāka un uzņem apgriezienus, tā kā daudzi Portugāles iedzīvotāji ir neapmierināti ar pašreizējo valdību un ekonomisko situāciju valstī. Komunistu rindas aktīvi paplašinās- iespējams, pienācis laiks pārmaiņām!

Anna Juhimuka


25.09.2013

«Partijā „Vienotība” tika izveidota darba grupa, kura gatavo priekšlikumus visu skolu pilnīgai pārējai uz latviešu apmācības valodu. Šo grupu vada Eiroparlamenta deputāts un bijušais izglītības ministrs Kārlis Šadurskis.

„Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa distancējās no šīs iniciatīvas, norādot, ka ideja vēl atrodas apspriešanas stadijā”, ziņo Delfi.

LR Saeimas deputāts Raimonds Rubiks:

Sākusies priekšvēlēšanu kampaņa un valdošās koalīcijas pārstāvji atkal no putekļainām mapēm izvilkuši absolūti populistiskus priekšlikumus. Jautājums nav par to, kādā valodā pasniegt priekšmetus bērniem, bet par to, kā pasniegt, it īpaši latviešu valodu.
Par to, kā realizēt šo pāreju, būtu jālemj zinātniekiem un pedagoģijas speciālistiem, psihologiem, tai skaitā bērnu psihologiem. Ir jāizstrādā  tālredzīgs pārejas perioda plāns. Valdībai par šādu plānu nāktos izdot lielu summu, ja tā tiešām vēlētos atrisināt šo jautājumu. Bet izskatās, ka šāds prātīgs lēmums nevienam nav vajadzīgs- politiķiem daudz izdevīgāk ir atstāt šo jautājumu atvērtu un plātīties ar to pirms katrām vēlēšanām, vieniem viešot raizes un nedrošību par saviem bērniem un citiem radot pseidopatriotisku eiforiju.22.09.2013

Latvijas Sociālistiskā partija kategoriski nosoda iespējamu militāru uzbrukumu Sīrijai, kuru gatavo ASV un tās sabiedrotie, lai īstenotu savus plānus attiecīgajā reģionā. Mēs noraidām jebkurus izdomātus ieganstus, kuri arī agrāk tika izmantoti, lai pielietotu militāru spēku Irākā, Dienvidslāvijā, Afganistānā un Lībijā. Latvijas Sociālistiskā partija pilnībā atbalsta miermīlīgu konflikta noregulēšanu.

LSP Valde


16.09.2013

Intervija ar LR Saeimas deputātu, LSP Valdes locekļa kandidātu Raimondu Rubiku


10.09.2013

Latvijas Sociālistiskā partija aicina piedalīties š.g. 14. septembra mītiņos pie ASV un Francijas vēstniecībām, protestējot pret Sīrijas konflikta atrisināšanu militārā ceļā.

Mītiņu laiki:

  • plkst. 10:00-12:00- pie ASV vēstniecības (Pārdaugava, Samnera Velsa 1)
  • plkst. 12:00-14:00- pie Francijas vēstniecības ( Raiņa bulvāris 9)

03.09.2013

Rumānijas dzelzceļa strādnieku streiks
5. jūlijā vairāki tūkstoši dzelzceļa strādnieku pulcējās pie valdības nama ar prasībām apturēt personāla atlaišanu un nodrošināt pienācīgu darba samaksu. Demonstranti turēja plakātus ar lozungiem: „Mēs gribam strādāt!”, „Sodīt zagļus!”, „Apturēt privatizāciju!”.

Grieķijas strādnieku streiks
11. jūlijā vairākās valsts pilsētās notika masveida streiki, kurus organizēja šķiriskā strādnieku arodbiedrība „PAME”. Protestētāji iebilda pret izdevumu samazināšanu veselības aprūpes sistēmai.
 

Vācijas autobusu vadītāju streiks

Š.g. 26. augustā notika Ķīles un Lībekas pilsētu autobusu šoferu streiks, kurā  piedalījās gandrīz 1000 strādnieku, kas paralizēja gandrīz  200 000 pasažieru pārvadājumus. Galvenā prasība, kuru izvirzīja streikotāji bija darba algas paaugstināšana par 7%.