Latvijas Sociālistiskā partija

03.09.2013

Rumānijas dzelzceļa strādnieku streiks
5. jūlijā vairāki tūkstoši dzelzceļa strādnieku pulcējās pie valdības nama ar prasībām apturēt personāla atlaišanu un nodrošināt pienācīgu darba samaksu. Demonstranti turēja plakātus ar lozungiem: „Mēs gribam strādāt!”, „Sodīt zagļus!”, „Apturēt privatizāciju!”.

Grieķijas strādnieku streiks
11. jūlijā vairākās valsts pilsētās notika masveida streiki, kurus organizēja šķiriskā strādnieku arodbiedrība „PAME”. Protestētāji iebilda pret izdevumu samazināšanu veselības aprūpes sistēmai.
 

Vācijas autobusu vadītāju streiks

Š.g. 26. augustā notika Ķīles un Lībekas pilsētu autobusu šoferu streiks, kurā  piedalījās gandrīz 1000 strādnieku, kas paralizēja gandrīz  200 000 pasažieru pārvadājumus. Galvenā prasība, kuru izvirzīja streikotāji bija darba algas paaugstināšana par 7%.


16.08.2013

Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētājam,
kustības „Pasaule bez nacisma” loceklim,
Eiropas Parlamenta deputātam
Alfrēdam Rubikam.

Godātais Alfrēd Rubik,

Pateicamies Jums un Latvijas Sociālistiskai partijai par sniegto atbalstu mūsu iniciatīvai- Vispasaules antinacistiskai hartai. Hartas mērķis ir ne tikai antinacistiskās darbības galveno definīciju un fundamentālo darbības principu noteikšana, bet arī apvienot cilvēkus, kas cīnās pret radikālu nacionālismu un neonacismu.

Šajā sakarā Jūsu atbalsts bija ārkārtīgi svarīgs un zīmīgs uz sociālo un starpnacionālo pretrunu saasinājuma fona visā pasaulē.
Esmu pārliecināts, ka mūsu Kustības sadarbībai ar tādu politisko spēku kā Jūsu partija, būs liela nozīme antinacistisko ideālu uzvarai.

Cerot uz turpmāku sadarbību,

Kustības „Pasaule bez nacisma” prezidents
B.Špīgels

2013.g. 25. jūlijā


02.08.2013

Š.g. 27. jūlijā Rēzeknes iedzīvotāji atzīmēja pilsētas 69. atbrīvošanas gadadienu no vācu fašistiskajiem iebrucējiem.

Pie pieminekļa pilsētas atbrīvotājiem notika svinīgais mītiņš un koncerts, kurā piedalījās pilsētas pašdarbības kolektīvi. Klātesošos uzrunāja Krievijas un Baltkrievijas vēstniecību pārstāvji, LSP Saeimas deputāts R.Rubiks, pilsētas vadība.

Kā visus iepriekšējos gadus, galvenie pasākuma organizatori bija LSP Rēzeknes pirmorganizācija un LAKCA valde.


15.07.2013

Latvijas Sociālistiskās partijas mītiņš Draudzības Kurgānā 2013.g. 7.jūlijā


12.07.2013

Latvijas Sociālistiskās partijas mītiņš Ludzā š.g. 6. jūlijā


09.07.2013

Latvijas Sociālistiskās partijas mītiņš Šķaunē, š.g. 6. jūlijā.


09.07.2013

Intervija ar Rīgas pilsētas Ziemeļu izpilddirekcijas direktoru, Latvijas Sociālistiskās partijas priekšsēdētāja vietnieku Sergeju Hristoļubovu "Baltkom Radio", š.g. 26.jūnijā.


28.06.2013

LSP priekšsēdētāja, EP deputāta Alfrēda Rubika uzstāšanās, atklājot konferenci "Produkcijas ražotāji ar lielām izaugsmes iespējām" š.g. 28.maijā.


24.06.2013

Atzīmējot LTK sākuma gadadienu, LSP vadība, pirmorganizāciju sekretāri un partijas aktīvisti nolika ziedus pie pieminekļa „Rīgas un Latvijas atbrīvotājiem no vācu fašistiskajiem iebrucējiem”.


24.06.2013

Grieķijas vispārējais 24 stundu streiks
13. jūnijā Grieķijā notika vispārējais privātā un valsts sektorā strādājošo darbinieku streiks pret valdības "budžeta konsolidācijas" mērķiem. Streika demonstrācijas tika organizētas vairākās Grieķijas pilsētās.

Francijas dzelzceļa satiksmes darbinieku streiks
Francijas dzelzceļa transporta darbinieki 13. jūnijā pasludināja vispārējo streiku, protestējot pret valdības plāniem par nacionālo dzelzceļa kompāniju reorganizāciju. Visā valstī tika atcelti 70% vilcienu maršrutu.

Turcijas arodbiedrības pasludināja vispārējo streiku
Lielākās Turcijas arodbiedrības, kuras pārstāv inženierus, medicīnas darbiniekus, arhitektus, zobārstus, uzsāka vispārējo streiku 17. jūnijā, atbalstot demonstrantus Stambulā.