Latvijas Sociālistiskā partija

28.04.2019

Ludzas sociālisti talkoja, sakopjot Ludzas rajona iedzīvotāju masveida iznīcināšanas piemiņas vietu Lielā Tēvijas kara laikā.

 • 1
 • 2
 • 3

27.04.2019

Satversmes tiesa 23.aprīlī paziņoja savu lēmumu 12. Saeimas deputātu prasības lietā par mazākumtautību izglītības sistēmas reformu Latvijā (t.s. "Šadurska reformu"). Brīnums nav noticis, kā jau bija sagaidāms, reforma tika atzīta par valsts konstitūcijai atbilstošu.

Šis lēmums, kaut arī, atbilstoši likumam, ir galīgs un nav Latvijas tiesu instancēs pārskatāms, neizslēdz citas protesta formas un pārsūdzību "Eiropā". Iespējas aktivitātēm šajā jautājumā ir, un tās ir jāizmanto. Par to nav divu domu. Bet tomēr, paliek jautājums. Vai ir iespējams panākt no mūsu valdošajiem cieņpilnu attieksmi pret mazākumtautību interesēm? Mūsuprāt - nav iespējams, jo, ignorējot šo prasību, viņi neriskē zaudēt varu. Gluži pretēji, kā instruments divu iedzīvotāju kopienu sadalīšanai, tas tikai palīdzēs viņiem noturēt varu savās rokās, neraugoties uz graujošiem rezultātiem labklājības nodrošināšanā Latvijas iedzīvotāju absolūtajam vairākumam. Tā, gandrīz trešdaļa strādājošo saņem algā ne vairāk par 450 eiro. No aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem ar zemiem ienākumiem, 46% uzskata, ka 2018.gadā viņu stāvoklis ir pasliktinājies, bet 20% no viņiem - stipri pasliktinajies. Pensionāri, pēdējo 30 gadu laikā, aizvien atrodas pavisam katastrofālā situācijā. Šodien 84% pensiju saņēmēju dzīvo zem nabadzības riska robežas. 


Gadu no gada turpina samazināties uzņēmumu - nodokļu maksātāju skaits. 2017.gadā samazinājums bija par 2,2% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, bet 2018.gadā jau par 8,2% (!). Uz šādu saimniekošanas "sasniegumu" fona, bagātie un valdošie Latvijā tik rūpīgi aizsargā savas intereses, ka tas jau sāk izraisīt Eiropas novērotāju neizpratni. Eiropas tīkla pret nabadzību "EAPN - Latvia" ieskatā, visus pēdējos gadus ienākumu plaisa starp bagātajiem un nabadzīgajiem arvien palielinās. Kopš tā laika, kad, 2012.gadā, Eirokomisija ieteica pievērst uzmanību ienākumu noslāņošanās pieaugumam, neviena no Latvijas valdībām uz to nav reaģējusi. Spriežot pēc attieksmes pret savu vēlētāju dotajiem uzdevumiem, jaunā vara paliks tikpat tālu no iedzīvotāju būtiskajām ikdienas vajadzībām. Varas realizētais kurss ved strupceļā. Valdošie to neapšaubāmi jūt, bet no iesāktā ceļa novirzīties negrib.

Latvijas Sociālistiskā partija saskata reālu iespēju patiesi uzlabot gan labklājības līmeni, gan arī saprašanos starp nacionālajām kopienām, vienīgi radikālā, visas valsts sociāli ekonomiskā kursa maiņā, nevis "caursitot" varas izpratni par atsevišķām, kaut arī daudzu Latvijas cilvēku,problēmām. Tiem, kuri ir patiesi ieinteresēti stāvokļa uzlabošanā, uzdevums ir saskaņot savas darbības, lai piestādītu varturiem nevis katrs atsevišķu, bet kopīgu rēķinu. Un - ne tikai kārtējās vēlēšanu kampaņas laikā.

Latvijas Sociālistiskās partijas valde.


22.04.2019

Revolucionārs. Izcils marksisma teorētiķis un praktiķis. Pirmās sociālistiskās valsts dibinātājs un vadītājs pasaules vēsturē.


Domātājs. Ģēnijs.


19.04.2019

Š.g. 11.aprīlī notika svinīgā ziedu nolikšana un mītiņš, par godu Starptautiskai fašistisko koncentrācijas nometņu gūstekņu atbrīvošanas dienai.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Lai mūžīga piemiņa no fašistu rokām kritušajiem cilvēkiem.


09.04.2019

Rīgas mēra atstādināšana no amata, par ko tik daudz klaigāja visas jaunās Saeimas koalīcijas partijas, notika naktī no 4. uz 5. aprīli. Līdz ar to, Latvijas valdošie politiķi var uzskatīt savu misiju par izpildītu, tā kā uzsākot darbu jaunajai valdībai, bezkompromisu cīņa ar Rīgas domi bija viņu pēdējais solījums , kas tika dots saviem vēlētājiem. No pārējiem solījumiem, tirgojoties par siltām vietām, tautas kalpi jau atteicās. VARAM ministra lēmums, kaut arī bija gaidāms, izsauca pamatotu viedokļu, vērtējumu un komentāru uzliesmojumu. 

Mēs uzskatām, ka tas ir saistīts arī ar nesamērojamu atstādinātā mēra un VARAM ministra politisko mērogu. Šodien Nils Ušakovs stabili atrodas politisko reitingu augšdaļā. To spilgti apliecina 105 tūkstoši plusiņu, kurus viņš saņēma no Rīgas vēlētājiem. Bet kur palika J. Pūce ar saviem 5 tūkstošiem? Ar šo lēmumu ministram neizdosies atspēlēt sev Rīgas galvas vietu, bet viņš noteikti kļūs atpazīstamāks plašākam vēlētāju lokam. Uz kā rēķina?

Tas, ka ierēdnis var atstādināt politiķi, kuru ievēlēja tauta ar 100 tūkstošiem balsu ir aplamība, kurai ir juridisks spēks. Taču šis notikums kļuva par visai zīmīgu Latvijas politikā. Pēc būtības, tika raidīts spēcīgs trieciens sociāli orientētai politikai, kuru kopīgiem spēkiem īsteno Rīgas domes frakcijas “Saskaņa” un “ Gods kalpot Rīgai”. Nav nepieciešamības vēlreiz atkārtot visu to, kas tika izdarīts galvaspilsētā divu sasaukumu laikā. Piekrītot pamatotai kritikai, nevar noliegt acīm redzamo- Rīga kļuvusi daudz pievilcīgāka ārzemju tūristiem, bet labiekārtotības un sociālā atbalsta līmenis krasi palielinājies, salīdzinot ar 2009. gadu. Valdošajiem, kuri nemākulīgi pārvalda valsti pēdējos 30 gadus, tāds internacionālās komandas darbs rīdzinieku labā, ir skaidri redzams signāls tam, ka tuvojas viņu visvarenības gals.

Latvijas Sociālistiskā partija, neatsakoties no idejiskām atšķirībām no mūsu partneriem Rīgas domes valdošajā koalīcijā, uzskata, ka ir nepieciešama ciešāka deputātu saliedētība, stājoties pretim labējiem spēkiem. Tikai izdarot nepieciešamos secinājumus un draudzīgi strādājot visu rīdzinieku interesēs, mēs varēsim veicināt sociāli orientētu spēku ātrāku nākšanu pie varas.  

Latvijas Sociālistiskās partijas valde


31.03.2019

1999.g. 24. martā neatkarīga Eiropas valsts DFR tika pakļauta masīvam raķešu un bumbu triecienam no NATO puses. 

Kara operācija, kura notika bez ANO Drošības padomes akcepta, ilga 78 dienas. Uz DFR pilsētām un apdzīvotām vietām tika nomestas tūkstošiem bumbas, tai skaitā radioaktīvas, ar noplicinātu urānu. Bojā gājušo miera iedzīvotāju skaits sasniedza 2.5 tūkstošu cilvēku, bet vairāk kā 12 tūkstoši tika ievainoti. Zem NATO karaspēka raidītā uguns, gāja bojā bērni bērnu dārzos, skolnieki skolās, sievietes, sirmgalvji un bēgļi. Praktiski pilnībā tika sagrauta Serbijas militārā un rūpnieciskā infrastruktūra, iznīcināts ap 1.5 tūkstošu apdzīvoto vietu, 60 tilti, 30% no visām skolām, ap 100 pieminekļu. Ekonomisko zaudējumu aprēķini variē no 30-100 miljardiem dolāru.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8

DFR kļuva par izmēģinājuma poligonu NATO tālākajiem uzbrukumiem pret citām neatkarīgām valstīm- Irāku, Lībiju un Sīriju, ar mērķi novākt ASV nepaklausīgās valdības un iegūt kontroli pār naftas un gāzes resursiem, kuri pieder citām tautām.

Latvijas Sociālistiskā partija kategoriski nosoda Dienvidslāvijas bombardēšanu. Tas bija kara noziegums, par labu ASV un Eiropas sabiedroto lielā kapitāla interesēm. Tas kārtējo reizi pierādīja, ka kapitālisma miermīlīgai attīstībai imperiālisma laikmetā ir savas robežas. Lai paildzinātu savu eksistenci, kapitālismam ir vajadzīgs karš, un tas neapstāsies tā priekšā. 

Pretoties tam var tikai ar visu miermīlīgo spēku solidaritāti. 

Varu darbam, nevis kapitālam!

Latvijas Sociālistiskās partijas valde


29.03.2019

Š.g. 16. martā notika Latvijas Sociālistiskās partijas dibinātāju un veterānu tikšanās, par godu LSP 25 gadu jubilejai. LSP aktīvu un pirmorganizāciju sekretārus uzrunāja partijas dibinātāji- Ivans Ivanovs, Fridijs Bokišs, Nikolajs Rižņikovs, Osvalds Mačs, Jānis Treikals, kā arī ilggadējais LSP priekšsēdētājs Alfrēds Rubiks un partijas veterāni Malda Kvite un Alma Zusāne.

 • 1
 • 222.03.2019

Sirsnīgi sveicam Latvijas Sociālistiskās partijas (LSP) biedrus ar LSP 25 gadu jubileju! Pateicoties Jūsu atbalstam un ikdienas neatlaidīgam darbam esam saglabājuši kreiso ideju un marksistisko partiju Latvijā.


Biedri!

Kopīgiem spēkiem turpināsim cīnīties par īsteno mūsu valsts neatkarību, tautu draudzību un algotā darba cilvēka pamatinterešu aizstāvību. Stāsimies pretim militarizācijai, kā arī vēstures pārrakstīšanas, falsifikācijas un brūnā revanša centieniem! 

Stipru veselību partijas dibinātājiem un veterāniem!

Mūsu pozīcija bija un paliek nemainīga- 

Varu darbam, nevis kapitālam!

LSP Valde